İstanbul
Ataşehir

ORYANTASYON SÜRECİ

Okula Başlamak…

Başlangıçlar, her zaman insanlarda birbirinden farklı duyguları aynı anda harekete geçirir.   

Daha önce okul deneyiminiz olsa bile, yeni bir ortam, yeni arkadaşlar, etrafındaki yeni uyarıcılar da çocuğunuzu ve sizi aynı anda hem heyecanlandırabilir hem de kaygılandırabilir. Bu nedenle tedirgin ve huzursuz olması doğaldır. Sizden ayrılmak istemeyebilir, ağlayabilir.

Bu durumda, çocuğunuzu okulda kalması durumunda kararlı davranmanız, onun alışma devresinde daha kolay ve sancısız bir biçimde geçirmesi açısında çok önemlidir. Neler yapabilirsiniz? Mümkünse çok sevdiği bir oyuncağı yanında götürmesine izin verin. Çocuğunuzun okulda ne kadar kalacağı, sizin nereye gittiğinizi ve ne zaman gelip onu alacağınızı konusunda mutlaka bilgilendirin.

Uyum sağladığında, hem siz hem çocuğunuz  Neş’e Erberk Anaokulunda eğlenceli, yaratıcı düşünmeye ve öğrenmeye motive eden aktivitelerinden daha fazla keyif almaya başlayacaktır.

     *Unutmayın alışma devresindesiniz. Bu dönemde bir takım zorluklar yaşayabilirsiniz, çaresizliğe kapılmayın.

*İlk günlerde yemek, vb. konularda çocuğunuzla inatlaşmayın.

*Öncelikle çocuğunuzun bize ve Joyfull House’ a alışması önemlidir.

*Mümkünse çok sevdiği bir oyuncağı yanında götürün.

*Joyfull House’ta ne kadar kalacağı, sizin nereye gittiğiniz ve ne zaman gelip onu alacağınız konusunda çocuğunuzu mutlaka bilgilendirin.

*Çocuğunuz kalmamak için ağlayabilir, ancak bu çocuğunuzun tamir edilemez bir biçimde örselendiği anlamına gelmez. Bu yüzden güçlü olun, kararlılığınızı koruyun ve gözyaşlarına hazırlıklı olun.

*Endişelerinizi, sıkıntılarınızı ve sorularınızı lütfen bizimle paylaşın.

 

ÇOCUKLARINIZ BUNLARI DUYARAK BÜYÜSÜN